ЗВІТ ДІЯЛЬНОСТІ УСТАНОВИ «АГЕНЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ» ЗА ПЕРІОД ВІД 2017-2018 РОКИ

23 січня 2017 року

Участь у Форумі в м. Київ під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва на тему “Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу”;

2-3 лютого 2017 року

Агенцією від Закарпатської області було відібрано 5 учасників, які пройшли підготовку в Києво-Могилянській бізнес школі за програмою “Кластерного менеджера”. Участь прийнята на пільгових умовах, однак забезпечено мінімальну оплату за участь, що на 5 осіб склало понад 20 тис.

Як запустити масштабний розвиток країни через розвиток регіонів?

Один з підходів до розвитку регіонів є кластерний підхід – формування на невеликих територіях структури з однією спеціалізацією. Компанія у кластері автоматично має більш виграшну позицію, ніж “бізнес-одинак”. Коли на певній території концентруються гравці навколо однієї продуманої спеціалізації, з’являються нові ефекти. Наприклад, більш видима і чесна конкуренція, нові робочі місця, розвиток талантів, залучення інвестицій, розвиток освітніх і наукових центрів, прихід кращих постачальників. Як результат – збільшення експорту і зростання конкурентоспроможності, а значить – забезпечення вищого доходу регіону.

kmbs нарощує свою експертизу з кластерного розвитку з 2012 року. Міжнародний досвід показав, що ключовий критерій успіху кластерної ініціативи – спеціально підготовлені управлінці, які стають лідерами запуску і розвитку кластеру. Тож щоб впровадити і підтримувати позитивний, довгостроковий та сталий економічний прогрес, Україні потрібні сильні регіональні «драйвери».

В рамках програми Develop Ukraine, kmbs запустила проект з кластерного розвитку. Ця ініціатива – це відповідь на нагальні питання “у який спосіб розвиток великої країни може бути масштабним”. У партнерстві з міжнародною агенцією кластерного розвитку Cluster Navigators школа провела національний конкурс-відбір управлінців з амбіціями розвитку регіонів.

За результатом національного конкурсу було обрано 110 управлінців – представників бізнесу, влади, освітніх інституцій та громадського сектору. Були представлені близько 40 спеціалізацій, з яких топ-5 по кількості заявок – це агро, ІТ, туризм, відновлювальна енергетика, освіта. Всі відібрані учасники отримали грант від kmbs на навчання у “Школі розвитку кластерів” – першого в Україні воркшопу по методології запуску і розвитку кластерів у регіонах. При чому, кількість сильних ідей виявилися такою, що замість одного запланованого воркшопу школа вирішила провести серію з трьох.

Перша група управлінців вже пройшла своє навчання. Під час воркшопу учасники досліджували методологію, розкривали що таке кластерний підхід для розвитку регіону і які є стратегічні кроки для запуску і розвитку кластерів. Протягом лютого-березня воркшоп відбудеться ще для двох груп. Мета такого навчання – створити потужне середовище кластерних менеджерів, де як школа буде ділитися досвідом, так і учасники самі між собою.

Також kmbs випустила перший тираж методичного посібника “Феномен кластеру: аномальні бізнес-долини”. Це концентрована інформація для управлінців, які планують створити або уже створили кластери в Україні. Посібник поєднав світовий досвід та експертизу kmbs про суть кластерного підходу; композицію гравців у кластері; переваги для бізнесу, влади і академії; синергійні ефекти; модель правління для кластерних ініціатив; роль кластерного менеджера. Плюс – світові кейси з успішного розвитку кластерів. Учасники “Школи розвитку кластерів kmbs” отримали перші примірники посібника.

Спільнота кластерних менеджерів – це лише перший крок. Що потім? Супровід пілотних кластерів через розвиток комплементарних команд на перетині місцевої влади, бізнесу, освіти і громадянського суспільства. Далі – розвиток взаємовигідних зв’язків між українськими і світовими кластерами та екосистемами.

19 лютого 2917 року

Участь у стратегічній сесії з розвитку “Бізнес і місто”. Під час сесії презентували Агенцію та кластерний підхід.

2 березня 2017 року

Конференція в УжНУ “Кластер як центральний блок економіки”.

26 квітня 2017 року

В рамках партнерства з Києво-Могилянською бізнес-школою провели чергову зустріч з підприємцями та управлінцями Закарпаття. Разом з Володимир Павелко (Volodymyr Pavelko) провели IDEA-подію про запуск змін в компанії у контексті стратегічного лідерства (26 квітня). Дискутували про сценарій втілення змін та на чому фокусуватися під час його реалізації.

27 квітня

Організація зустрічі-знайомства з kmbs для тих, хто замислюється над отриманням системної бізнес-освіти.

9 червня 2017 року

організація інтелектуальної дискусії з викладачем маркетингу кмбс Оленою Мальцевою.

9-10 червня 2017 року

організація інформаційної підтримки створення кластеру столів та стільців у Закарпатті.

10 червня 2017

А для тих, хто шукає шляхи професійного й особистого розвитку, замислюється над отриманням системної бізнес-освіти, відбулася зустріч-знайомство з kmbs.

1 вересня 2017

Лідерський модуль для керівників компаній з усієї країни, який організовувала Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] та Агенція регіонального розвитку Закарпатської областіВолодимир Павелко (Volodymyr Pavelko), Володимир Панов та Отокар Касинець були ведучими дискусії.

12 вересня 2017 року

Співорганізація  зустрічі із бізнесом на підтримку економічних реформ.

Тематика зустрічі: податкова, земельна, антимонопольна, пенсійна реформи, приватизація та стратегія швидкого зростання. Беруть участь (в алфавітному порядку):
1. Сергій Блажевич, екс-заступник начальника Патрульної поліції України,
2. Світлана Заліщук, народний депутат України,
3. Олеся Залуська, навігатор проекту “Експортна стратегія України”,
4. Тарас Козак, координатор Громадянської Платформи Нова Країна,
5. Руслан Корж, екс-заступник міністра економіки,
6. Олексій Мась, координатор iForum,
7. Мустафа Найєм, народний депутат України,
8. Валерій Пекар, викладач kmbs,
9. Вікторія Пташник, народний депутат України,
10. Ярослав Рущишин, підприємець, член Ради конкурентоспроможності Львова,
11. Павло Себастьянович, координатор групи “Податки” Громадянської Платформи Нова Країна.

19 вересня 2017

Стартував перший тиждень кмбс на Закарпатті. 23 учасники успішних компаній Закарпаття зібралися, щоб дослідити ключові питання стратегічного маркетингу. Програма “Стратегічний маркетинг” дає зрозуміти, як оцінити результативність маркетингу, вчасно оновити маркетингову стратегію, побудувати правильну комунікацію зі «своїм» споживачем та «вбудувати» маркетинг в продукцію на рівні системи.

20 вересня 2017 року

Відкрита подія для управлінців, що приймають стратегічні рішення.

“Ключові питання управлінця: в якому ми бізнесі?” з В’ячеславом Геращенком та Olena Maltseva.

21 вересня 2017 року

Відкрита для управлінців .

Управлінська дискусія “Важелі змін: на які точки натискати управлінцю?”.
Модератор: В’ячеслав Геращенко.

22-24 вересня

організація освітньої програми “Системне мислення” від кмбс.

10 жовтня

В Ужгороді зібрали керівників найбільш потужних підприємств області. Організаторами виступило неформальне об’єднання клубу «Z-20».

Ініціював зустріч Голова Обласного об’єднання організацій роботодавців “Закарпаття” Володимир Панов, який є також співзасновником Агенції регіонального розвитку Закарпатської області. У заході, крім керівників провідних підприємств краю, взяв участь і Віталій Попович (Vitalii Popovych) – директор Агенції регіонального розвитку Закарпатської області.

Під час зустрічі топ-менеджери обговорили актуальні проблеми ведення бізнесу у регіоні та окреслили механізми їх вирішення. Зокрема йшлося про роботу митниці під час перевезення вантажів, недосконалості законодавчої бази, налагодження повітряного сполучення з областю, підготовку кваліфікованих кадрів та ін.

«Найбільше мене зачепило питання освіти потенційних працівників. Представники бізнесу намагаються зайти в освітнє поле – проводять навчання, підготовку кадрів, організовано навіть відповідні програми у ПТУ. Але, нажаль, конверсія наразі надто незначна – із 30-ти чоловік, з якими ведеться кураторство, на роботу потрапляють 1-2 працівники. Вважаю, що невдовзі фахівці нашої Агенції разом з спеціалістами УжНУ проаналізують та синхронізують успішний досвід українських і закордонних колег і ми зможемо представити бізнесу Закарпаття нову модель співпраці і підготовки кадрів”, – зазначив директор Агенції регіонального розвитку Закарпаття Віталій Попович (Vitalii Popovych).

18 жовтня

Участь у  семінарі “Нерухомість і торгівля у 2017 році” #ForumWest , що відбувся у Львові.

“Цікаво було почути, що Закарпаття майже на останньому місці за насиченістю торгових площ. Але дає найвищий ріст роздрібного товарообігу. Торгові центри – це перспективні можливості для бізнесу та росту економічної спроможності краю”, – зазначив директор Агенції регіонального розвитку Закарпатськоії області Віталій Попович.

Участь та співорганізація зустрічі підприємців щодо запуску  електрокар-перевезення на Закарпатті.

До 2025 року в Європі збираються заборонити експлуатацію автомобілів, що працюють на традиційних джерелах палива. Таке рішення пов’язане з метою зниження викиду вуглекислого газу в атмосферу.

«Розвиток електротранспорту – це ще й один із способів запуску масштабних змін у всіх сферах (туризм, логістика, екскурсіі, доставки тощо). Тобто – це зміна логістично-туристичного ландшафту регіону», – додав Віталій Попович.

P.S Електрокар не потребує бензину навіть для того, щоб завестися. Їздить майже безшумно. Заряду вистачає на 140 кілометрів.
Переваги електромобіля:
-Відсутність шкідливих викидів;
-Нижчі витрати на експлуатацію автомобіля: не потрібна дорога коробка передач і мастила до неї, двигун вн.згоряння (в тому числі заміна масел, фільтрів, ремнів ГРМ) і його обслуговування, насосів високого тиску (якщо це диз.двигуни), паливних фільтрів, та ін.;
-Простота конструкції і управління, висока надійність та довговічність екіпажної частини (до 20—25 років) у порівнянні зі звичайним автомобілем;
-Тиха робота;
-Можливість підзарядки від побутової електричної мережі (від розетки), але такий спосіб в 5—10 разів довший (триває близько 6 годин), ніж від спеціального високовольтного зарядного пристрою;
-Електромобіль — єдиний варіант застосування на легковому автотранспорті енергії, що виробляється АЕС і електростанціями інших типів;
-Масове застосування електромобілів змогло б допомогти у вирішенні проблеми «енергетичного піку» за рахунок підзарядки акумуляторів в нічний час.

14 листопада 2017 року

В Ужгороді відбулася імпровізована зустріч випускників першого Тиждень kmbs на Закарпатті.
Ініціатором заходу став очільник Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Виталий Попович.

«Мені б хотілося, щоб наші бізнесмени частіше збиралися у невимушеній атмосфері. Тим паче, якщо це учасники наших тижнів kmbs. Бо тут можна обмінюватися ідеями, обговорювати новітні впровадження, ділитися своїми мріями. Тільки за один вечір наші випускники обговорили купу стартапів, дали конструктивні поради один одному та озвучили безліч особистих історій успіху», – зазначив Віталій Попович.

Всі присутні погодилися з думкою, що такі зустрічі мають стати систематичними.

15 листопада 2017

Участь у ранковому ефірі на ТРК «Тиса».

Вже з 20 по 26 листопада в Ужгороді відбудетья тиждень kmbs. Агенція регіонального розвитку Закарпатської області, яку очолює Віталій Попович (Vitalii Popovych) – є ініціатором освітньої події.

“Програма тижня складається з двох модулів по три дні та кількох коротких кількагодинних подій. Модулі “Перезавантаження для управлінців: лідер,команда, система” та “Фінанси для ТОП-менеджерів” – це потужні програми для бізнесменів, які хочуть розвивати свою справу у сучасних динаміках”, – директор Агенція регіонального розвитку Закарпатської області Віталій Попович (Vitalii Popovych).

“Йде зміна сенсу у бізнесі. Гроші – це найнижчій рівень, після навчання у kmbs, керівники починають це усвідомлювати і переформатовувати власні підходи до ведення справи. Бізнес виходить на вищий пілотаж – ціннісний, а він вже веде за собою і фінансовий успіх”, – підприємець, слухач курсу першого тижня kmbs на Закарпатті Мірко Кошун (Мирослав Кошун).

17 листопада 2017 року

Запис інтерв’ю для Заголовка «ранкова кава з Віталієм Поповичем» про діяльність АРРЗО.  //zaholovok.com.ua/rankova-kava-iz-vitalijem-popovichem

20 листопада 2017 року

В Ужгороді, у рамках «Тижня kmbs на Закарпатті”, від Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] та Агенція регіонального розвитку Закарпатської області, стартувала програма «Перезавантаження для управлінців: лідер, команда, система». Близько 20 представників великого і середнього бізнесу стали учасниками програми управлінського розвитку.

21 листопада 2017 року

Відбулася інтелектуальна дискусія із провідними фахівцями бізнес-справи кмбс та бізнесменами Закарпаття на тему: “Чому HR починається не з відбору, або як знаходити “своїх” людей для компанії?”. У освітній події взяли участь близько 50 активних, амбіційних і думаючих краян, серед яких – громадські активісти, представники бізнесу, освіти, влади, а токож митці.

24 листопада

В Ужгороді стартувала триденна програма “Фінанси для ТОП-менеджерів” від Агенція регіонального розвитку Закарпатської областіта Kyiv-Mohyla Business School [kmbs].

25 листопада 2017 року

В ILKO Gallery, що в Ужгороді, у рамках Тиждень kmbs на Закарпатті, відбулася дискусія на тему: “BUSINESS INTELLIGENCE: ЯК УПРАВЛІНЦЕВІ ПРИЙМАТИ ЕФЕКТИВНІ БІЗНЕС-РІШЕННЯ”. Участь у заході взяли управлінці стратегічного рівня та СЕО. Модератором виступив Владимир Савчук – професор, доктор наук, експерт зі стратегічного, фінансового та інвестиційного менеджменту. “Шанси на розвиток регіону збільшуються, разом із збільшенням у краї business intelligence. Коли будуть розвиватися професійно команди, тоді Україна зможе зажити, як цілісна сім’я”, – професор, доктор наук, експерт зі стратегічного, фінансового та інвестиційного менеджменту, Владимир Савчук.

5 грудня 2017 року

Підготовка до презентації в Ужгороді 7 грудняу ILKO Gallery будуть про інноваційні підходи у збереженні історико-культурної спадщини Закарпаття, застосування дрон-технологій, а також – віртуальну і доповнену реальність. Організатори – Агенція регіонального розвитку Закарпатської області у партнерстві з проектом Креативні Індустрії Територій.

Запрошені спікери: Kirill Pokutnyy (Київ) – співзасновник лабораторії VR і AR Sensorama Lab, автор проекту «Чорнобиль 360»;

Valerii Iakovenko (Київ) – співзасновник компанії DroneUA;

AR – це поєднання реального світу і нашарування у ньому віртуальних зображень – голограм. Тут користувач може спостерігати реальне середовище, у якому знаходиться, тоді як у VR – перебуває повністю у 3D згенерованому світі.

Сучасна технологічна сингулярність зіштовхнула людство із проблемою когнітивного перенавантаження. Ситуацією, коли кількість операцій, які необхідно здійснити мозку людини, перевищує його потужності. AR – саме та технологія, яка може розвантажити мозок користувача.

Створення 3D графіки, яка перетворється на 3D модель й надалі опрацьовується, надає можливості не тільки збереження культурного та історичного надбання, а й є інструментом інтерпретації нового і старого світу.

7 грудня 2017 року

В Ужгороді, за ініціативи Агенція регіонального розвитку Закарпатської області та Креативні Індустрії Територій, відбулася зустріч, під час якої говорили про нову парадигму взаємодії людини з машиною, використання новітніх технологій у збереженні архітектурної та історичної спадщини Закарпаття.

Основні механізми – застосування дрон-технологій, а також – віртуальної і доповненої реальності.

«В Україні зараз є потреба в тому, щоб зберегти те, що існує, щоб поширити цю інформацію за допомогою сучасних технологій. В тому числі зараз починаємо говорити про Ужгородський замок. Ми знаходимося на старті проекту створення цифрових моделей і формування основи цифрової трансформації цього об’єкту в майбутнє», – коментує Valerii Iakovenko (Київ) – співзасновник компанії DroneUA.
Створення 3D графіки, яка перетворється на 3D модель й надалі опрацьовується, надає можливості не тільки збереження культурного та історичного надбання, а й інструмент інтерпритації нового і старого світу.

AR – це поєднання реального світу і нашарування а нього віртуальних зображень – голограм. Тут користувач може спостерігати реальне середовище, у якому знаходяться, тоді як у VR – перебуває повністю у 3D згенерованому світі.
Як зазначає німецький інститут дослідження віртуальної реальності Deutsches Institut fur Virtual Reality, у найближчі роки ця технологія проникне в усі сфери людського життя та достеменно змінить їх.

«Тут мають бути партнери – це не тільки ініціатори, а й – підтримка держави та бізнесу. Це може бути робота, в основу якої закладена не тільки матеріальна вигода, а дещо більше. Це непоганий вклад тих, хто має фінансову стабільність – у майбутнє. Зокрема – у освіту та промоцію краю». – додає Kirill Pokutnyy (Київ) – співзасновник лабораторії VR і AR Sensorama Lab, автор проекту «Чорнобиль 360».

«Агенція регіонального розвитку Закарпатської області має провідну місію – об’єднувати бізнес краю та створювати унікальний локальний продукт, який може вивести область на новий глобальний ринок. Проект «Збереження архітектурної спадщини Закарпаття із застосуванням новітніх технологій» може стати однією з кращих робіт подібного плану в країні. І це реальні відгуки фахівців. Якщо за це візьмуться інноваційні керівники бізнесу області, цей проект має шанс «вистрілити» на високому рівні, бо підприємці – це люди абсолютно унікальної логіки, яка вміє працювати виключно на приріст. А ми, як Агенція, готові взяти на себе роль посередників: ініціатори – бізнес – влада», – зазначив Віталій Попович (Vitalii Popovych) – директор Агенція регіонального розвитку Закарпатської області

8 грудня

У прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція на тему: «Інноваційні підходи у збереженні історико-культурної спадщини Закарпаття. Застосування дрон-технологій, а також віртуальної та доповненої реальності».

З технологічним проектом збереження архітектурної спадщини Закарпаття за допомогою новітніх технологій до керівництва області звернулися Агенція регіонального розвитку Закарпатської області та ГО «Культурна платформа Закарпаття». Керівники цих організацій залучили до проекту провідних столичних фахівців – Кирила Покутного – співзасновника  лабораторії VR і AR «Sensorama Lab», автора проекту «Чорнобиль 360» (м.Київ); Валерія Яковенка – співзасновника компанії DroneUA (м. Київ).

За словами спікерів, Закарпаття має унікальні надбання – історичні комплекси замкової архітектури. Створення цифрової моделі для замків мають ряд переваг у порівнянні з фото-ілюстраціями. Завдяки можливості обертати і зумувати (наближати) модель, складається реалістичне картина форми і розміру замку. Ця технологія створює динамічну форму архітектурного об’єкту та надає можливсть якісно нової презентації на висококонкуретних туристичних ринках світу.

«Ми, як Агенція, готові взяти на себе роль посередників: ініціатори – бізнес – влада. Як правило, культурна спадщина знаходиться у підпорядкуванні  обласного керівництва. А обласне керівництво – є одним із засновників нашої Агенції. Ми на себе візьмем роль координатора, щоб ті люди, які відповідають за технічні рішення, цим і займалися, а бюрократичні питання Агенція візьме на себе.  Але є й інше питання – якщо за це візьмуться й інноваційні керівники бізнесу області, то проект має шанс «вистрілити» на високому рівні, бо підприємці – це люди абсолютно унікальної логіки, яка вміє працювати виключно на приріст. Залученням і координуванням участі влади і бізнесу буде займатися наша команда», – додав Віталій Попович.

У свою чергу, керівництво обласної влади, в особі заступника голови Закарпатської ОДА Колеснікова Володимира, засвідчило цілковиту підтримку проекту «Інноваційних підходів у збереженні історико-культурної спадщини Закарпаття.

“У вересні ми вперше приймали на Закарпатті Кубок східної Європи з дрон-перегонів та мали можливість ознайомитися з великим спектром можливостей застосувань безпілотних технологій у 2017 році. Сьогодні наша область є іноваційно-технологічним першопроходцем. І саме на Закарпатті відбувся перший в Україні технологічно-мистецький фестиваль “Dronevar. Застосування дрон-технологій, а також віртуальної та доповненої реальності – це інструмент, що осучаснює формати збереження культурної спадщини для розвитку туризму, а також утворює освітній продукт. Це говорить про те, що край набуває звання української столиці застосування безпілотних технологій” – підсумовує заступник голови Закарпатської ОДА Володимир Колесніков.

20 грудня

Директор Агенція регіонального розвитку Закарпатської області Віталій Попович взяв участь у Всеукраїнському Круглому Столі на тему: «Перспективи розвитку кластерних ініціатив у 2018 році. Критерії кластерів та досвід їх створення в ЄС».

Зустріч організована Офіс реформ КМУ / Reforms Delivery Office CMUразом із Радою з розвитку інновацій КМУ та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

«Кластеризація є однією з умов підвищення конкурентоспроможності економіки регіонів та держави у Європі. До прикладу, у економіці Фінляндії виділено 9 кластерів, вона є повністю кластеризована, економіка ж Нідерландів розбита на 20 «мегакластерів», пріоритети інноваційної політики держави визначаються на основі функціонування кластерів. У Австрії діють трансграничні кластери з Німеччиною, Італією, Швейцарією, Угорщиною. Світова практика свідчить, що в останні два десятиліття процес формування кластерів відбувався досить активно. В цілому, за оцінкою експертів, до теперішнього часу кластеризацією охоплено близько 50% економік провідних країн світу. Україна, а зокрема Закарпаття, має всі передумови створення кластерної політики та стрімкого інноваційного, економічного та промислового розвитку. Але кластери неможливі без наявності кооперації та конкуренції між компаніями та організаціями. У стратегічному контексті істотне підвищення конкурентоспроможності економіки Закарпаття можливе лише за рахунок її інноваційної модернізації», – зазначив Віталій Попович.

Згідно домовленостей між Українським Урядом та європейською кКомісією у 2018 році Українські кластерні організації мають можливість інтегруватися до європейської та міжнародної кластерної спільноти, отримати фінансову та технічну підтримку в рамках програми сусідства ЄС за умови синергетичної кластерної політики на національному та регіональних рівнях.

Передумовою такого розвитку є тісна співпраця національних та регіональних державних і приватних стейкхолдерів, кластерних ініціатив та організацій із залучення міжнародних експертів, чіткого визначення критеріїв та поняття кластерів та узгордженої програми дій. В рамках круглого столу були визначені засади національної кластерної політики, предсавлені можливості для існуючих кластерів отримувати підтримку від Уряду України та ЄС, сформований спільний план дій на 2018 рік.

“Зі слів майже всіх спікерів, саме агенції в регіонах повинні стати ініціаторами та структурами, через які у державі буде реалізовуватися кластерна політика. Агенція регіонального розвитку Закарпатської області вже вивчає можливості створення кластерів і має близько 10-ти таких перспективних ініціатив. Ми відкриті і закликаємо до конструктивного і предметного діалогу фахівців, представників бізнесу та влади”, – підсумував Віталій Попович.

21 грудня 2017 року

Агенція регіонального розвитку Закарпатської області оголосила тендер на розробку веб-сайту організації.

Мета:
Створення веб-сайту організації з інтегрованою CRM-системою. Навчання по його адмініструванню.

Для участі у тендері необхідно надати:
Необхідні копії документів відповідно до кваліфікаційних вимог.
Додаток № 1: Загальні відомості про учасника.
Тендерна пропозиція, яка містить технічну пропозицію з описом підходів та методології створення сайту та кошторис з розбивкою по видам робіт

8 січня 2018 року

Публікація матеріалу у журналі «Унікум» про здобутки агенції за рік діяльності.

За рік існування Агенція регіонального розвитку Закарпатської областівдалося згуртувати громаду якісно нового складу мислення. Де кожен учасник: бізнесмен, митець, освітянин, держслужбовець та будь-яка людина широких поглядів усвідомлюють, що вони крутяться не тільки навколо власної осі, а й усі разом – є складною системою, якій під силу змінювати клімат, рухати зорі та будувати мрії у рідному регіоні та країні загалом.

Крім того, саме АРР Закарпатської області на чолі з Виталий Попович та за участі Kyiv-Mohyla Business School [kmbs]] вдалося організувати на Закарпатті серію освітніх заходів, спрямованих на формування нової управлінської еліти.

Про здобутки Агенції та плани на майбутнє читайте у новому випуску Журнал Унікум – унікальне Закарпаття.

8 лютого 2018 року

Віталій Попович у ефірі Radio7 розповів про діяльність Агенції регіонального розвитку Закарпатської області. Про напрацьовані проекти та перспективи на майбутнє слухайте за посиланням: //radio7.com.ua/vitalij-popovich-direktor-agentsiyi-regionalnogo-rozvitku-zakarpatskoyi-oblasti-u-studiyi-radio7-audio-08-02-2018/

14 лютого 2018 року

Віталій Попович взяв участь у семінарі «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?».

Основні теми заходу:
• переваги глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) для українських підприємців
• презентація COSME (Competiveness of Small and Medium Enterprises) – європейської програми підтримки малого та середнього підприємництва
• презентація можливостей Європейської Мережі Підприємств (Enterprise Europe Network) як інструменту пошуку партнерів за кордоном
• практичний тренінг по EEN з пошуку партнерів та інвесторів в Європі
• грантові можливості для малого і середнього бізнесу

15 лютого

Агенції регіонального розвитку є невід’ємною частиною планування та впровадження регіональної політики на місцях. Зустріч з колегами в Києві.

20 лютого 2018 року

Інтерв’ю для Мукачево.нет про діяльність Агенції. //www.mukachevo.net/ua/news/view/313981

21 лютого Агенція оголосила конкурс-відбір експертів, що готові долучитись до спільноти лідерів змін Закарпаття та брати участь у трансформаційних процесах на рівні регіону. відкритим листом директора

Відкритий лист директора Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Віталій Попович (Vitalii Popovych) до усіх, хто вважає себе лідером Закарпаття
(представників бізнесу, науки та освіти, влади усіх рівнів, а також молодих людей – зростаючих лідерів регіону).

Шановні земляки, дорогі закарпатці,

Я мрію, що вже невдовзі наш край, наше Закарпаття, стане одним з най процвітаючих регіонів України, комфортних для життя, розвитку та самореалізації кожного жителя.

Знаю, що закарпатці не будуть залишати власні домівки у пошуках роботи та кращої долі за кордоном, а зможуть знайти та гідно реалізувати себе на Закарпатті.

Бачу, що таланти закарпатців у поєднанні з унікальними природними ресурсами, якими багата наша мала Батьківщина, знайдуть вираження у потужних проектах, ініціативах та примусять говорити про Закарпаття далеко за межами України.

Ми маємо усі необхідні передумови, унікальні ресурси, а головне – розумних та відданих людей, які спроможні зробити наш регіон дійсно процвітаючим.

Але мрія може так і залишитись мрією, якщо не почати діяти. Тож Агенція регіонального розвитку Закарпатської області(АРРЗО) наразі фіналізує Стратегію розвитку регіону та переходить до етапу активних дій, запускаючи перший пул стратегічних проектів, що забезпечать якісний стрибок в розвитку Закарпаття.

Місія Агенції(АРРЗО) – через об’єднання проактивних лідерів бізнесу, влади, освіти, науки, ЗМІ та громадськості створювати можливості, передумови та максимально сприятливе середовище задля розвитку Закарпатської області, що в результаті призведе для благополучного та процвітаючого життя кожного закарпатця.

Нашими першими стратегічними проектами, що забезпечать реалізацію місії, є:

1) Підсилення лідерів самоврядування від рівня сіл до обласного – через співпрацю в роботі над стратегіями, створення кластерів та професійний розвиток команд.

2) Формування нової генерації вчителів – через запуск освітнього проекту для викладачів. Як казав Бісмарк, війну виграють шкільні вчителі. Саме вони закладають фундамент і світогляд майбутніх поколінь. Тож підготовка вчителів нового типу, що виховають покоління вільних, гідних та думаючих закарпатців є критичною для довгострокового процвітання регіону.

3) Посилення ролі журналістів та ЗМІ в суспільстві – через створення умов для них бути реальною “четвертою владою”. Адже саме професійні журналісти та ЗМІ формують свідомість, культуру та спосіб мислення жителів регіону, що безпосередньо впливає на рівень нашого життя.

4) Створення центру підтримки бізнесу Закарпаття – через консалтинг, доступ до фінансових ресурсів, розвиток інновацій, навчання та професійний розвиток підприємців області – підвищити конкурентоспроможність закарпатського бізнесу та забезпечити його вихід на глобальні ринки.

5) Представлення інтересів закарпатців та просування їх ініціатив, ідей та проектів за межами області та країни – через створення представництв Агенції в інших регіонах України та за кордоном.

Протягом останнього року Агенція регіонального розвитку Закарпатської області активно формувала спільноту лідерів-управлінців, готових долучатись до якісних змін в регіоні. І сьогодні ця спільнота налічує вже понад 100 професійно підготовлених особистостей – представників бізнесу, влади, громадськості, освіти, науки та культури, що пройшли навчання від Києво-Могилянської бізнес-школи.

І, як відомо, для зміни великої системи не потрібно змінювати усіх. Потрібно лише мати критичну масу людей (1-2%), що створять нові правила гри в цій системі.

Тож Агенція оголошує конкурс-відбір експертів, що готові долучитись до спільноти лідерів змін Закарпаття та брати участь у трансформаційних процесах на рівні регіону. Щоб взяти участь у конкурсі, заповніть аплікаційну форму за посиланням: goo.gl/yHnLnt

28 лютого 2018 року

Очільник АРРЗО Віталій Попович та партнер Агенції Viktor Papp взяли участь у програмі Ranok Tysa. Під час ефіру говорили про Агенцію регіонального розвитку Закарпатської області, її діяльність протягом року, бізнес-потенціали, ідеї та цінності, які рухатимуть край до розвитку. Віталій розказав про проект, над якими працює та своє бачення системи бізнес-промоції краю.
Крім того, під час програми озвучили деталі майбутнього Тиждень Києво-Могилянської бізнес-школи на Закарпатті, який відбудеться вже у березні. Та озвучили умови конкурсу, який оголосила АРРЗ.

Посилання: //www.youtube.com/watch?v=UhoqisjwRFc&feature=youtu.be

12 березня 2018 року

В Ужгороді з «Лідерського практикуму» стартував Тиждень kmbs на Закарпатті від Kyiv-Mohyla Business School [kmbs]]. 20 провідних бізнес-лідерів взяли участь у освітній події.

13 березня 2018 року

в Ужгороді відбулася освітня подія від Агенція регіонального розвитку Закарпатської області та Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] – лекція провідного фахівця України Володимир Павелко (Volodymyr Pavelko) на тему: “Лідер і команда: від ідеї до її реалізації”.

14 березня 2018 року

Організація зустрічі-знайомства з кмбс

14 березня 2018 року

В Ужгороді Агенція регіонального розвитку Закарпатської області організувала управлінську дискусію для представників аграрного бізнесу. Успішний кейс виходу на зовнішні ринки презентували керівник програми AGRІ FOOD MBA Києво-Могилянської бізнес-школи Nataliya Gordiychuk та переможці воркшопу Ukrainian Food Valley Ольга Мельник та Сергій Мірошниченко.

Подію відвідали бізнесмени, які орієнтуються на зовнішній ринок із Закарпаття, Львівщини та Тернопільської області.

Саме за експортні ринки сьогодні змагаються великі національні виробники. Це стосується виробників як сировини так і продуктів. Паралельно малий та середній бізнес намагається пробитися власними силами з крафтовими чи нішовими продуктами на глобальний ринок. І якщо перші мають можливість залучити експортні агенції та експертів з просування на міжнародних ринках, то другі дуже часто обмежені в можливостях і доступі до міжнародних мереж та експертизи по роботі на нових ринках.

15 березня 2018 року

Організація інтелектуальної дискусії на тему: «Secret service: як зробити ціну неважливою для клієнта?»

16-18 березня 2018 року

Організація триденної програми «Школа сервісу» від кмбс.

18 квітня

«Кава з лідерами» від Агенції регіонального розвитку Закарпаття.  Цього разу обговорювали якість обслуговування на Закарпатті: де ховаються проблеми та як їх вирішити?
Навіщо?
Якщо коротко – то такі зустрічі покращують бізнес- середовище в Україні. Допомагають пришвидшити обмін досвідом між підприємцями, обговорити нові бізнес-ідеї чи останні новини з цієї сфери.

26 квітня 2018 року

В Ужгороді в ILKO Gallery, за підтримки Агенції регіонального розвитку Закарпатської області та ГО «Культурна платформа Закарпаття», відбулася лекція на тему “Українська світломузика від 1960-х до сьогодні. Сторінка Закарпаття”. Після блоку лекції про українську світломузику відбувся виступ театру “Lux Aeterna”. Світломузична вистава під назвою “Light & Sound or on the way to the absence of Gravity”.

14 травня 2018 року

Агенція Регіонального Розвитку Закарпаттської області розпочинає новий проект #ГраСвітГромад-це перша українська настільна кооперативна стратегія для керівників та менеджерів змін у жанрі соціального симулятора. Ігрова механіка максимально наближена до реального життя і перемогти у грі можна лише кооперуючись та взаємодіючи.

21-22 травня 2018 року

Старт програми про сучасні підходи до менеджменту та його стилі у відносинах з командою, поговоримо 21-22 травня на програмі від Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] та Агенція регіонального розвитку Закарпатської області «Менеджмент: основні вміння управлінця» з Щербина Ольга в Ужгороді.

21 травня 2018 року

kmbs IDEA days “Зворотній зв’язок: як та навіщо?” з Ольгою Щербиною

23 травня 2018 року

В Ужгороді відбувся майстер-клас від провідної бізнес-школи України Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] та Агенція регіонального розвитку Закарпатської області на тему: “Як створювати та запускати проривні продукти”.

24-26 травня 2018 року

Закарпатські управлінці та власники бізнесу пройшли навчання від Kyiv-Mohyla Business School [kmbs] та Агенція регіонального розвитку Закарпатської області у межах Тиждень kmbs на Закарпатті. Під час програми “Стратегічний маркетинг для ТОПів”, слухачі дізналися:
– чітку логіку маркетингової стратегії;
– розуміння того, в якому бізнесі вони є, для кого і яку цінність створюють;
– методику розробки клієнтської цінності;
правила життя бізнесу у “цифровому” форматі;
– підходи до омолодження бренду;
реальні кейси з трансформації маркетингової стратегії.

25 травня 2018 року

На заводі “Ядзакі” за участі ОООРЗ відбувся масштабний Круглий стіл щодо перспектив автокластеру на Закарпатті. Директор АРРЗО мав можливість виступити з доповіддю.

22 червня 2018 року

У п’ятницю, 22 червня, під час брифінгу віце-прем’єр міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, було презентовано проект «ImProDiReT». Місія проекту полягає у розробці скоординованого з громадами плану дій для зменшення ризиків стихійних лих на Закарпатті.
Заступник голови ОДА Віктор Мікулін розповів про передісторію проекту та дві місії експертів, що приїжджали на Закарпаття у 2016 році для вивчення загроз Солотвинського солерудника. Саме тоді вперше з’явилась ідея створення проекту. Це тільки перший етап, його мета – створити актуальну систему менеджменту ризиків, яка відповідала б світовим стандартам.

28 червня 2018 року

конвокація очільника АРРЗО Віталій Попович (Vitalii Popovych).

Конвокація – це багаторічна традиція Києво-Могилянської Академії та найбільше свято року Kyiv-Mohyla Business School [kmbs], як частини унікального університету, який вже сотні років формує лідерів України.

Директор АРРЗО отримав довгоочікуваний диплом МВА, який засвідчує високу управлінську майстерність Віталія Поповича.

20 жовтня 2018 року

Участь директора у зустрічі спільноти випускників Kyiv-Mohyla Business School [kmbs]

14 листопада 2018 року

Відбувся Форум Агенцій Регіонального Розвитку. Агенція виступила співорганізатором даного заходу.

23 листопада 2018 року

Агенція взяла участь у засіданні круглого стола на тему: „Енергоефективність Закарпаття: виклики та досягнення в умовах євроінтеграції”.

24-25 листопада 2018 року

8 вчителів із Закарпаття пройшли навчання від Think Camp у Києві з головним інноватором в освіті Естонії Юло Уогландом.

26 листопада 2018 року

Участь Агенції у стратегічній сесії “Транскордонне співробітництво в Україні: досягнення ти виклики”.

26 листопада 2018 року

Участь Агенції у Круглому столі “Обговорення добровільного приєднання громада до м. Мукачева”.

28 листопада 2018 року

Участь Агенції у Круглому столі “Обговорення добровільного приєднання громада до м. Мукачева”.

29 листопада 2018 року

Участь Агенції у «Форумі регіональних ініціатив «Екополяна-2018»

29 листопада 2018 року

Участь Агенції у засіданні робочої групи з розроблення проекту Стратегії розвитку гірських територій Закарпатської області.

13 грудня 2018 року

Участь представників Агенції у робочій зустрічі в рамках Європейської стратегії для Дунайського регіону (ЄСДР) для обговорення завдань України щодо Пріоритетного напрямку 7 (Розвиток знань і освіти суспільства)