11 грудня - день гір

Небайдужій до майбутнього, світовій спільноті запропоновано організовувати щорічно 11 грудня заходи, які поширюють знання про цінності сталого розвитку гірських регіонів планети Земля.
Земля — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства https://web.archive.org/web/20101030234253/

http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/factsheet/earthfact.html.

11 грудня День гір – міжнародне свято встановлене Генеральною Асамблеєю ООН з 2003 року. Вперше захід літературної тематики до Дня гір, було ініційовано офісом Альпійської конвенції 2015 року.
Альпійська конвенція є міжнародною угодою і визначає основні принципи діяльності і загальні заходи для сталого розвитку найвищої гірської системи Західної Європи (Резолюція Генеральної Асамблеї ООН A/RES/57/245).
В рамках реалізації державного проекту “Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах” — установою АРРЗО створено Центр сталого туризму українських Карпат. Метою роботи Центру є визначення основних принципів діяльності та загальних заходів для розвитку сталого туризму на всій території українських Карпат (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька область) https://uacarpathians.org/.

“Ми віримо, що поширення знань про унікальне біорізноманіття та автентичну культурну спадщину середовищ життя українських Карпат- є фундаментом для сталого розвитку гірських територій. Саме тому, ми пропонуємо святкувати День гір в оточенні носіїв знань: книжок і письменників Карпатського регіону.
Мирослав Дочинць, Марія Чумарна, Олександр Гаврош, румунський письменник Міхай Траїста поширюватимуть свої знання про Карпати 11 грудня в бібліотеці палацу графів Шенборнів.Так стартуватиме перша подія сталого святкування Міжнародного дня гір в Україні.

 

Музика: композиція “Українська поема”
Композитор: Євген Станкович
Думки: письменник Мирослав Дочинець

Палац графів Шенборнів – оточений дендрологічним садом, який був висаджений 124 роки тому. Сама будівля має 365 вікон (кількість днів у році), 52 кімнати (як у році тижнів) та 12 входів (як у році місяців).

«Читаючі гори» є спробою гармонійного об’єднання небайдужих до природи людей, які прагнуть передати наступним поколінням можливість бачити на власні очі красу Карпат.
Ці люди – люблять книги та гори, незважаючи на те, що фізично вони можуть бути незнайомими і віддаленими один від одного.
Фестиваль заохочує обговорювати культурні відмінності та схожість Карпатського регіону і водночас пов’язує гори та культуру (стале та мінливе),” – зазначає Євген Забарило, керівник проекту “Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах”.

Захід ініційовано Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області та письменником Мирославом Дочинцем в рамках проекту “Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах”. Літературний вечір відбудеться 11 грудня у Бібліотеці палацу Шенборнів (санаторій “Карпати”), м. Мукачево, Україна.